Kolejny sukces – I miejsce w zbiórce makulatury!

7 czerwca 2018

Już drugi rok włączyliśmy się aktywnie w zbiórkę makulatury, baterii i zużytych telefonów komórkowych. W szkole już od września zaczęły się pojawiać pakunki ze starą prasą, zapisane zeszyty czy nieużywane książki. Przez kolejne miesiące zapełniała się piwnica naszej szkoły, gdzie gromadziliśmy m.in. papiery, kartonowe pudła i gazety. W pojemniku na śmieci systematycznie przybywało baterii. W pewnym momencie trzeba było posortować przynoszone materiały, bo zabierały coraz więcej miejsca.

Wspólnymi siłami udało się nam zebrać aż 1220 kg makulatury! Dodatkowo zgromadziliśmy prawie 43 kg baterii oraz 4 telefony komórkowe.
W czwartek 7 czerwca br. oddaliśmy wszystko panom z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ze Złotowa, którzy przekazali informację do Związku Gmin Krajny- organizatora konkursu.

Udało nam się uzyskać I miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł na materiały dydaktyczne! Nie udałoby się tego dokonać,  gdyby nie dobrzy ludzie, dlatego z całego serca dziękujemy: p. Grzegorzowi Ziębie, p. Lidii Duszyńskiej, p. Barbarze Klawiter, p. Wiśniewskim ze Złotowa, Zespołowi Szkół Katolickich ze Złotowa oraz innym osobom, których nie znam z nazwiska, a dorzucili się do naszej zbiórki! Podziękowania należą się również uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w działania. A tymczasem zbieramy dalej!

Katarzyna Kaczmarek