Klub Dziennikarski objęty patronatem doradczym Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego w Bydgoszczy

3 czerwca 2017

Klub Dziennikarski, jaki powstał w roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy, objęty został patronatem doradczym Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego w Bydgoszczy, którego prezesem jest Pan Mirosław Twaróg-dziennikarz, autor koncepcji Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich w Bydgoszczy, który wielokrotnie gościł w naszej szkole.

Do tej pory ponad 60 naszych absolwentów ukończyło Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy, a wielu z nich-Studium Reportażu.

Młodzież opublikowała wiele artykułów publicystycznych i reportaży w czasopiśmie o międzynarodowym zasięgu „Pod Wiatr”, a także zrealizowała swoje audycje radiowe i telewizyjne.

Od  września br. proponujemy uczniom  uczestnictwo (bezpłatne) w Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatach Dziennikarskich w co drugą sobotę miesiąca oraz udział w bezpłatnych zajęciach radiowo-telewizyjnych w Bydgoszczy. Prowadzone będą one dwa razy w tygodniu po lekcjach ( 17.00-18.30) przez znanych dziennikarzy Rozgłośni Radiowej PR Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy:  Pana  Zdzisława Pająka  oraz  Pana Ryszarda Murawskiego – realizatora telewizyjnego i wieloletniego producenta wykonawczego programów dla różnych stacji telewizyjnych.

Czekamy na propozycje młodych ludzi związane z dziennikarstwem. Wkrótce zostaną podjęte dalsze działania związane z krzewieniem idei dziennikarskich w naszej szkole.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego za współpracę z naszą szkołą, za objęciem patronatem Klubu Dziennikarskiego.

Gimnazjaliści-wkrótce i Wy możecie zgłębić tajniki dziennikarstwa i poznać je „od kuchni”. Znani dziennikarze na Was czekają! Staniecie przed kamerami telewizyjnymi, przed radiowym mikrofonem, zrealizujecie swoje audycje….

Świat dziennikarski będzie należeć do Was! Zapraszamy!

Maria Mitek