Jasełka

21 grudnia 2018

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych…”- tymi słowami rozpoczęły się szkolne Jasełka, które dnia 19 grudnia 2018r. obejrzała młodzież LO,  Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Branżowej I Stopnia. Natomiast dnia 21 grudnia 2018r. przedstawienie zaprezentowane zostało rodzicom uczniów SPS.

Jasełka ukazywały świętego Franciszka z Asyżu (w tę rolę wcielił się ks. Sławomir Rajek), który postanowił przygotować szopkę dla mającego przyjść na świat Dzieciątka.  Na scenie zobaczyliśmy Maryję i Józefa z Panem Jezusem, aniołki, pasterzy, Trzech Króli, góralkę, a także zwierzątka. Aktorami na scenie byli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z opiekunami (p. Kamilą Główczewską, p. Patrycją Piszczek, p. Izabelą Modrak, p. Jolantą Buryta, p. Katarzyną Kaczmarek).

Jasełka były niezwykłe. Wzruszająca muzyka, olśniewająca scenografia , słowa narratora (w tej roli-p. Lucyna Góra-Mrotek), śpiew kolęd, tańce  związane z radością, jakie niosło pojawienie się Bożej Dzieciny na świecie-wszystko to wywarło na odbiorcach ogromne wrażenie.

Na zakończenie przedstawienia Dyrektor szkoły –p. Mariola Nosek podziękowała wszystkim aktorom za przepiękny występ, a także złożyła najlepsze  życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Maria Mitek

Kamila Główczewska