Interaktywne spotkanie z historią – Festiwal Wiedzy

17 listopada 2023

Przekazując uczniom wiedzę sięgamy do różnych rozwiązań, zwłaszcza tych, które są atrakcyjne dla dzisiejszej młodzieży. Jednym z takich działań jest udział w projekcie Innowacyjna Historia, którego celem jest rozpowszechnienie nowych technologii jako skutecznych, angażujących narzędzi edukacyjnych oraz podniesienie poziomu wiedzy historycznej wśród młodzieży. Uczniowie za pośrednictwem technologii VR, wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość, mieli możliwość obejrzeć dwa filmy „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920” – wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni!

Dzisiaj odbywał się festiwal wiedzy – gościliśmy uczniów ze szkoły podstawowej z Łobżenicy, Wiktorówka, Dźwierszna Małego oraz Fanianowa. Młodzież miała możliwość uczestniczenia
w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez edukatora leśnego p. Małgorzatę Lorek – Stańczak, gdzie słuchała o zjawiskach zachodzących w lesie. Kolejnym miejscem rozwoju praktycznych umiejętności był pokaz oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnią atrakcją był udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu „Zielone Pracownie” – uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawych informacji o odnawialnych źródłach energii czy bioróżnorodności. Było bardzo ciekawie!

Łącznie naszą szkołę odwiedziło w te dwa dni 500 uczniów. Chcemy, by nasze metody pracy i użycie narzędzi edukacyjnych rozbudzało w młodych ciekawość i pasję do nauki. Naszym celem jest również podniesienie kompetencji technologicznych młodzieży zwiększając ich szanse na przyszłym rynku pracy. Mamy nadzieję, że spotkanie z innowacyjną historią i festiwal wiedzy pomoże nam to osiągnąć!