Dzień Rodziny

15 czerwca 2018

Dnia 15 czerwca br. w Szkole Podstawowej Specjalnej obchodziliśmy Święto Rodziny, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor. Pani Mariola Nosek przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych i zachęciła do uczestniczenia w tym  przedsięwzięciu, zapewniając, że na każdego czeka moc atrakcji.

Na początku udaliśmy się do małej sali gimnastycznej. Tam czekał na wszystkich ks. Sławomir Rajek, który przygotował interesujące wystąpienie  na temat Jana Pawła II.

Dalsza część Święta Rodziny miała miejsce już na boisku szkolnym. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały przepiękne występy artystyczne –piosenki, tańce, skecze. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tej części uroczystości.

Tego dnia Pani Dyrektor wręczyła także uczniom dyplomy i nagrody za konkursy ekologiczne: Mariuszowi Szwedziakowi (konkurs szkolny) z IV SPS i Łukaszowi Połczyńskiemu z kl. I SPS (konkurs pozaszkolny-uczeń zdobył wyróżnienie w konkursie Związku Gmin Krajna za ułożenie wraz z rodzicami hasła o tematyce ekologicznej). Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną dotyczącą naszej Ojczyzny. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a prace można było obejrzeć na wystawie. W ten sposób uczciliśmy rok szkolny 2017/2018, który ogłoszony został Rokiem dla Niepodległej.

Rodzice otrzymali wiele upominków wykonanych własnoręcznie z rąk swoich pociech. Na dorosłych czekały również zagadki, np. mamy rozpoznawały swój portret. Wspólne zabawy sportowe, tory przeszkód, tańce, piosenki, malowanie rąk farbami –wszystko to rozweselało twarze dzieci i dorosłych.

Za słodki poczęstunek, lody, owoce, biuletyny o dzieciach, kalendarze  i nie tylko -dziękujemy serdecznie Rodzicom
i Sponsorom.

To było naprawdę kolejne udane Święto Rodziny- dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Maria Mitek, Kamila Główczewska