Dzień Rodziny

7 czerwca 2019

Dnia 7 czerwca br. odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny zorganizowany przez: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łobżenicy, Placówkę Wsparcia Dziennego „Przystań” w Łobżenicy, Ludowe Zespoły Sportowe
w Łobżenicy oraz Zespół Szkół w Łobżenicy.  Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Powiatu –p. Kazimierz Wasiak, Członek Rady Powiatu –p. Zdzisława Bosak-Kawa,  Burmistrz Łobżenicy-p. Piotr Łosoś, Prezes  Rady Gminy  i jednocześnie Prezes LZS-u–p. Antoni Kapeja,  p. Alicja Wenda –Prezes TPD.

Najważniejszymi bohaterami uroczystości były tego dnia oczywiście dzieci, które przybyły do nas ze swoimi rodzicami lub opiekunami.  Co można było zobaczyć? Oj, działo się dużo, bardzo dużo. Najpierw podziwialiśmy występy uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Zespole Szkół
w Łobżenicy, a następnie mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie
i  dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Dębnie, Liszkowo,Witrogoszczy. Wszyscy zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.

Na przybyłych czekało wiele atrakcji. Były to między innymi: dmuchane zamki, pociąg i spotkanie z alpakami (zwierzętami z rodziny wielbłądowatych). Prowadząca spotkanie –p.Iwona Matejczyk –Obremska zapraszała także wszystkich do uczestnictwa w zabawach, konkurencjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli SPS w Łobżenicy oraz animatorów. Odwiedził nas także Waldemar Kukurowski –Mistrz Świat z 2018r. w MTB stand  (kolarstwo wyczynowe) i dostarczył wszystkim dużej dawki adrenaliny.  Na uczestników Dnia Rodziny czekały także słodkości i grill.

Radość, wspólna zabawa, rozmowy w piękny słoneczny dzień na długo ( a może i na zawsze) pozostaną w pamięci uczestników Dnia Rodziny, tej fantastycznej imprezy, na którą przybyło bardzo dużo osób. Dziękujemy wszystkim!

Maria Mitek