Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

12 maja 2017

W piątek 12 maja 2017r. w Łobżenicy odbył się  XIV POWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pilskiego – Pana Eligiusza Komarowskiego.

Polski Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej wywodzi się od święta obchodzonego pod tą samą nazwą we Francji, a przypada 5 maja. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ 5 maja obchodzony jest również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Celem dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością, wzbudzenie refleksji społeczeństwa na możliwości i potrzeby osób niepełnosprawnych.

W  radosnej atmosferze i przy pięknej pogodzie uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z nauczycielami, opiekunami udali się do Kościoła p.w. Świętej Trójcy w Łobżenicy, aby z wszystkimi zaproszonymi gośćmi uczestniczyć we Mszy Świętej.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystym przemarszu. Barwny, wiwatujący pochód przeszedł ulicami Łobżenicy kierując się do Parku Miejskiego.

W programie imprezy nie zabrakło m.in. występów artystycznych, konkurencji sportowych, koncertu muzycznego zespołu „PRZEZNACZENIE”, poczęstunku.

W trakcie obchodów dzieliliśmy się naszą radością w rytmie pląsów, podskoków i śpiewu.

Kamila Główczewska