Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2017

Dnia 23 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej Specjalnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy zaszczycili nas swoja obecnością bardzo ważni goście: babcie i dziadkowie uczniów klasy I, II oraz III.

Uczniowie pragnęli podziękować za miłość i troskę poprzez piosenki, inscenizacje i taniec. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Mariola Nosek. Podziękowała za tak liczne przybycie Seniorów. Zapewniła, że miłość wnuków do Dziadków jest nieprzebrana i żarliwa. Zauważyła, że to dzięki nim dzieci uczą się szacunku i życzliwości.

Na początek uczniowie klasy III zaprezentowali wiersz o babci i dziadku. W ten zimowy dzień nie zabrakło też piosenki wraz z inscenizacją pt. „ Pada śnieg”, którą przygotowali uczniowie klasy I i II. Uczniowie klasy III przedstawili przybyłym gościom piosenkę ”Szybko”, oraz Pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”. Po zakończeniu części artystycznej odbyły się wspólne zabawy z dziadkami między innymi do piosenki: „ Babciu droga Babciu, Dziadku drogi Dziadku…”

Serce dzieci włożone w przygotowanie przedstawienia zostało nagrodzone ogromnymi brawami i ciepłymi uściskami. Dziadkowie otrzymali upominki przygotowane przez naszych uczniów. Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości rodziców oraz dziadków uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy uroczystość zakończył wspólny poczęstunek.

M. Napierała