Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej Specjalnej

24 marca 2017

Dnia 24 i 25 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki odbywały się Drzwi Otwarte.

W piątek (24 marca br.) odbyła się prezentacja Szkoły Podstawowej Specjalnej, na którą przybyły dzieci  z rodzicami.  Mottem przewodnim spotkania, które otworzyła Pani Dyrektor-pani Mariola Nosek, stały się słowa Phila Bosmansa: „Dziecko jest cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”.  Pani Dyrektor przedstawiła misję Szkoły Podstawowej Specjalnej i ofertę dydaktyczną placówki. Podkreśliła, że w naszej szkole dba się o rozwój każdego dziecka. Jest to możliwe dzięki nauczycielom-specjalistom, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, a także bogato wyposażonym salom dydaktycznym.

Przyglądając się  prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Kamilę Główczewskiej,  rodzice mogli zobaczyć, jak uczą się dzieci w naszej szkole, jakie różnorodne metody i pomoce dydaktyczne stosują, by każdemu dziecku zapewnić poczucie bezpieczeństwa i dumy z wykonywanych zadań.

Ileż radości dostarczyło zwiedzanie sal dydaktycznych! Znalazł się czas na wspólne zabawy, malowanie rysunków, wspólne rozmowy dzieci , rodziców z nauczycielami…

Pani Dyrektor podziękowała rodzicom, których dzieci już uczęszczają do naszej szkoły za to,  że obdarzyli zaufaniem łobżenicką placówkę.  „Czekamy na  Was”- mówiła do dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg łobżenickiej szkoły. ”Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby Państwa dzieci jak najpiękniej rozwijały się w naszej szkole”- mówiła do rodziców.

Drogie Dzieci!  Czekamy na Was i Waszych rodziców!
Do zobaczenia we wrześniu!

Maria Mitek