Dobiegł końca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy

28 listopada 2017

Dnia 20 listopada 2017r. rozpoczął się w naszej szkole Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W poniedziałek odbyły się Drzwi Otwarte. Gościliśmy  uczniów klas III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy, którzy po zapoznaniu się z placówką zostali podzieleni na grupy i udali się do osobnych klas gdzie odbyły się warsztaty. Pracując w mniejszych grupach uczniowie mieli okazję przeanalizować swoje umiejętności i kompetencje zawodowe oraz porozmawiać o swoich wyborach i możliwościach rozwoju kariery. Także tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej rozpoczęli „Tydzień z zawodami”.
Pierwszy zawód z jakim się zapoznali  to fotograf –  uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do zakładu fotograficznego p. Eugeniusza Starszaka, który opowiedział na czym polega jego praca. Pokazał współczesne sposoby robienia zdjęć, ich wywoływania. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych aparatów oraz sprzętu fotograficznego koniecznego do obróbki zdjęć. Zwieńczeniem wizyty było wspólne wykonanie zdjęcia , który otrzymaliśmy na pamiątkę.

Dnia 20 listopada 2017 odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej z edukatorem leśnym. Pani Alicja Fruzińska zapoznała nas ze zwierzętami mieszkającymi w lesie.

 

Dnia 22 listopada 2017r. odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klasy maturalnej „Moja kariera – mój sukces”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom jak ważny jest rozwój osobisty oraz praca nad własną karierą zawodową. Dzięki wypełnianiu i analizie kwestionariusza „Moja kariera” uczniowie określili swoje motywacje do pracy i swój system wartości. Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej zapoznali się z kolejnym zawodem jakim jest – pielęgniarka.

Dnia 23 listopada 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w ramach Tygodnia z Zawodami udały się do remizy strażackiej w Łobżenicy aby posłuchać czym zajmuje się strażak.

Natomiast  24 listopada 2017r.odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły wieloletnim nauczycielem, tłumaczem oraz prezesem Stowarzyszenia Polsko Niemieckiego  Partnerstwa Powiatów Schwalm Eder i Powiatu Pilskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej zapoznali się z kolejnymi zawodami – wspaniałej lekcji udzieli dzieciom – murarz,  później uczniowie poznali pracę pracowników przychodni lekarskiej.