„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

25 listopada 2019

W poniedziałek 25. listopada,  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa, przybył do nas Misio Zdzisio – metrowy pluszowy miś 🙂  Na przerwie wszyscy tulili się do Zdzisia a potem on towarzyszył im na lekcjach, sprawdzając czy są grzeczni i ładnie pracują.     

Tego dnia uczniowie wykonywali różne misiowe prace plastyczne oraz wspólną kolorowankę XXL z wizerunkiem wielkiego miśka. Po starannym pokolorowaniu swojej części kolorowanki, dzieci wymieniały ją na misiowy medal. Później połączyliśmy wszystko w jedną wielką całość. Niektórzy uczniowie przynieśli również swoje miśki. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie,nie!

Na koniec Zdzisio pożegnał się ze wszystkimi dziećmi i poczęstował ich swoją podobizną… misiem Lubisiem.

Do zobaczenia Zdzisio w przyszłym roku 🙂

PS.  A skąd w ogóle takie święto?

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku, jednak wszystko zaczęło się dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.