Biliśmy rekord w czytaniu na przerwie

25 października 2023

Nasza szkoła 24.10 br. przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim pn. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Tego dnia nie tylko uczniowie czytali swoje ulubione książki. W akcji wzięli udział również nauczyciele oraz pracownicy administracji
i obsługi. Na szkolnych korytarzach można było spotkać bohaterów książek dziecięcych i młodzieżowych, za których przebrali się uczniowie biorący udział w konkursie pn. „Najlepsze przebranie za ulubioną postać literacką”. Konkurs wygrała Magdalena Brożek (4a), drugie miejsce zajął Antoni Duber (1b), a trzecie miejsce przypadło Zuzannie Grzybowskiej (3a). Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia – zdobyli je: Zuzanna Zatorska oraz Gracjan Donaj, oboje z kl. 3a.

W wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie szkoły podstawowej specjalnej. Dzieci odwiedziła para królewska, która przeczytała przepiękną bajkę o Kopciuszku. Julia Naskręt (2a) i Tobiasz Kutarba (2a) wypadli w swoich rolach znakomicie, za co otrzymali gromkie brawa. Goście odwdzięczyli się słodką niespodzianką i kolorowankami.

Już 10 grudnia dowiemy się, czy udało się pobić zeszłoroczny rekord w czytaniu na przerwie. Z pewnością o tym poinformujemy!

Celem IV Międzynarodowej Edycji, VIII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” jest m.in. promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

*

Dziękujemy Towarzystwu Miłośników Łobżenicy za wypożyczenie strojów z motywami krajeńskimi.

S. Ziarnik