Bezpiecznie z WORD-em!

26 września 2017

Być widocznym na spacerach i znać zasady przemieszczania się po jezdni -to był cel zorganizowanego przez wychowawczynię klasy III spotkania, jakie odbyło się dnia 26 września br. Zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Edwarda, który na co dzień pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, a nam przyjechał opowiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Prowadzący pokazał wszystkim, w jaki sposób widać osobę ubraną w odblaski, a jak wygląda ktoś bez elementów świecących w ciemności. Chętni uczniowie, a nawet nauczyciele, mogli popatrzeć przez tubę, która imitowała widok pieszych w ciemności – każdy przyznał, że jest tylko jeden człowiek. Okazało się, że były tam dwie osoby, w tym jedna bez elementów świecących.

Podczas spotkania każdy z nas otrzymał w prezencie kamizelkę od WORD-u, następnie uroczyście ją przymierzył. Uczniowie musieli obiecać, że będą nosić kamizelki w czasie każdego wyjścia.

Dziękujemy Panu Edwardowi za poświęcony nam czas i za otrzymane prezenty. Obiecujemy, że będziemy teraz na co dzień „świecić”!

K.K.