TYDZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

20 maja 2022

           

Za nami pracowity tydzień pełen wrażeń. Kolejny raz organizowaliśmy w naszej szkole „Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”, w tym roku pod hasłem „Mimo moich ograniczeń dużo potrafię!”

Uczniowie wraz z wychowawcami i innymi terapeutami uczestniczyli w zadaniach proponowanych przez koordynatora:

POTRAFIĘ POMAGAĆ!

Dzieci przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „KOLOROWE KREDKI”. Zbierają zużyte kredki (akcja jeszcze trwa do końca maja), aby wspomóc świetlice środowiskowe oraz fundacje. Z drewnianych kredek, które są w gorszym stanie w Szkole Podstawowej w Wołominie  są przerabiane na kredkowe małe dzieła i przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając w ten sposób zbiórki pieniędzy na różne cele.

POTRAFIĘ SIĘ ZAPREZENTOWAĆ!

Wykonywały dowolną techniką wspólny plakat reklamujący klasę, mówiący o zainteresowaniach,  o ich mocnych stronach. Każda klasa podeszła do tego zadania z ogromnym zaangażowaniem, starannie wykonując swój plakat.

ZNAM SIĘ NA SZTUCE!

Realizowały wybrane zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ZABAWA SZTUKĄ” m.in. tworzyły wzory na bazie koła z użyciem produktów spożywczych i materiałów plastycznych, szukały rzeźb, pomników, murali w najbliższej okolicy „Szlakiem lokalnych artystów”, wykonywały makietę wiejskiej zagrody zainspirowaną obrazami Tadeusza Makowskiego.

POTRAFIĘ GOTOWAĆ!

Wykonywały zadanie kulinarne. Robiły smaczne galaretki z owocami pełne tęczowych barw. Oprócz dobrej zabawy, uczyły się prawidłowego korzystania z miarki, wykonywania galaretki według podanego sposobu przygotowania.

POTRAFIĘ KODOWAĆ!

Układały dowolną trasę dla robota mTiny, który nie zawsze chciał ich słuchać. Używanie właściwych kart kodowania, aby robot przeszedł zaplanowaną trasę nie jest takie łatwe, ale z pomocą Pań się udaje 🙂

            W trakcie pracowitego tygodnia uczniowie z okazji swojego święta zostali obdarowani pączkami od Pana Mariusza Gniota dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Łobżenicy. Na zakończenie akcji uczniowie otrzymali dyplomy i niespodzianki w postaci soczków i batoników od anonimowego sponsora.

 

 

Moi Kochani, życzę Wam, żeby zawsze i wszędzie wszyscy Was godnie traktowali, nie tylko w dniu Waszego święta. Inny nie znaczy gorszy!

koordynator akcji

Patrycja Piszczek