Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Specjalnej

21 marca 2019

Nareszcie wiosna! Wielu z nas bardzo czeka na tę porę roku, gdyż pojawia się wszechogarniająca zieleń i możliwość spędzania długiego czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz
z opiekunami postanowili właśnie w taki sposób powitać wiosnę.

W czwartek (21 marca br.) na szóstej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy wyruszyły na tzw. podchody. Najpierw po kolei uczniowie wybrali swoje drużyny.  Każda z grup otrzymała list od pani Wiosny i kartę zadań.

Wszyscy z wielkim entuzjazmem ruszyli w  teren. Zadania były zróżnicowane. Wiosenny dywan rysowany kredą na kostce brukowej, rozwiązanie zagadek, krzyżówki czy znalezienie słów w wykreślance -to tylko niektóre rodzaje zadań, z którymi zmierzyły się dzieci. Niektórzy musieli przeciągać się jak niedźwiedzie czy skakać jak żaby! Oczywiście wszystkie aktywności były związane z wiosną i zjawiskami zachodzącymi w tej porze roku.

Na koniec uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i  medal „Pierwszy dzień wiosny”. Radości było dużo. Myślę, że to nie będzie ostatnia tego typu zabawa, gdyż bardzo nas „wciągnęła”.

K.K.