Drzwi Otwarte – bardzo udane przedsięwzięcie!

30 marca 2019

W dniach 29 i 30 marca br. drzwi naszej szkoły otworzyły się szeroko dla zwiedzających. Na gości czekało dużo atrakcji.

Konkursy

W piątek (29.03.2019r.) do południa odbyły się konkursy dla uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.
W konkursie matematyczno-geograficznym wzięły udział  drużyny ze szkół podstawowych z Łobżenicy, Wyrzyska Kosztowa, Białośliwia, Falmierowa, Wiktorówka. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu skali, ludności czy geografii fizycznej. Musieli również wykazać się umiejętnością myślenia przyczynowo – skutkowego. Młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy, dlatego konieczna była dogrywka, którą wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Wyrzyska . Natomiast drugie miejsce zajęli uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej z Łobżenicy.

Do konkursu Pięknego czytania prozy i poezji w języku angielskim i niemieckim przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Łobżenicy a zwyciężyli: Aleksandra Tadych i Maksymilian Balicki.

Gratulujemy zwycięzcom!

Moc atrakcji w sobotę

Natomiast w sobotę (dnia 30 marca br.)  tłumnie przybyli do szkoły uczniowie i rodzice z łobżenickiej szkoły podstawowej i okolic, by poznać „od kuchni” naszą placówkę.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się  gra dydaktyczna- „Wędrówka po klasach”. Prawidłowe rozwiązanie krzyżówki gwarantowało zdobycie słodkiej nagrody, więc starali się wszyscy. Strzałem w dziesiątkę okazał się pokaz walki –No Gi Jin Jitsu. W sali gimnastycznej na macie stanęli: Szymon Gruenwald (nasz uczeń-tegoroczny Mistrz Polski) i  trener Szymona-pan Bartłomiej Ksobiak.  Pokazali strategię walki, zmagania „w parterze” (czyli w języku sportowców –na ziemi). Pan B.Ksobiak tłumaczył poszczególne chwyty. Publiczność gorąco oklaskiwała występy –nie tylko zawodowych sportowców, ale także kilkuletniego chłopca –Doriana, nauczycielki wychowania fizycznego (p. Kamili Mrotek) i uczniów, którzy zdecydowali się wejść na matę.

Tego dnia młodzież wzięła także udział w spotkaniu z dziennikarzem, absolwentem naszego LO- p.Szymonem Chwaliszewskim, który zachęcał do rozwijania pasji dziennikarskich. Pokazał także fragmenty swojego programu „Motowizja” i opowiedział o kulisach  związanych z jego przygotowaniem. Atrakcję dla zwiedzających stanowił również pokaz LEGO ROBOTYKI.  W każdym pomieszczeniu szkoły  czekały na zwiedzających wystawki, np. osiągnięć uczniów, wykonanych prac, eksponatów, p0mocy dydaktycznych czy nowości książkowych w bibliotece.

Bardzo ważną częścią (a może najważniejszą)  Drzwi Otwartych były rozmowy z Dyrektorem szkoły, nauczycielami, pracownikami placówki, uczniami, absolwentami. Dla nas była to okazja do poznania nowych wspaniałych ludzi, ludzi ciekawych świata i gotowych do podejmowania kolejnych życiowych wyzwań.

Dziękujemy!